- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
Suriye’ye 2 bin ton un yardımı

İHH’nin Suriye Çalışmaları kapsamında temin edilen temin ettiği unlar Suriye’ye gönderildi

KİLİS (AA) – İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının “Acil un” çağrısı ile temin edilen 2 bin ton un Suriye’ye gönderildi.

İHH’den yapılan yazılı açıklamada, 9 Nisan’da yapılan “Acil un” çağrısı sonrası hayırseverlerin destekleriyle temin edilen 80 tır unun Suriye’ye ulaştırıldığı belirtildi.

İdlib ile Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları bölgelerindeki kamplarda yaşayanların un ihtiyacının artığına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Geçtiğimiz aylarda azalan un nedeniyle Suriye’ye ekmek üreten birçok fırının durma noktasına gelmesi üzerine İHH, un yardımı çağrısı yapmıştı. Bu çağrı yurdun dört bir yanından karşılık buldu. Trabzon, Malatya, Gaziantep, Aydın, Muğla, Sakarya, Eskişehir, Ankara, Kocaeli, Yalova, Adıyaman, Kahramanmaraş, Bursa, Konya, Manisa, Kayseri, Elazığ gibi iller ve farklı dernekler tarafından temin edilen 80 tır un yardımı bölgeye ulaştı.”

Suriyeli savaş mağdurları için Bosna Hersek’ten yola çıkan 25 araçlık yardım konvoyunun da Hatay Reyhanlı üzerinden Suriye’ye geçeceği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İdlib’de Esed ve destekçilerinin hedef gözetmeksizin yaptığı saldırılarda en büyük zararı sivil halk görüyor. Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 100 bin sivil Türkiye’nin Suriye sınırındaki kamplara doğru göç etti. İnsanlar saldırlar altında hayatlarına devam etmeye çalışırken bölgede ise ihtiyaçlar artarak devam ediyor.”

 

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@sesli24.com
Seslichat Sesli chat Seslisohbet Sesli sohbet Kamerali sohbet Goruntulu sohbet Goruntulusohbet Yazili sohbet Seslichat sohbet